Vetélés kezelési lehetőségei
A vetélés a petesejt idő előtti elhajtását jelenti. A magzat elvesztése létrejöhet magtól, vagy mesterséges úton, amikor a kismama nem vállalja a magzat kihordását. A mesterséges vetélést a terhesség harmadik hónapja után csak egészségi állapottal indokolt esetben történhet meg.
A nők teherbeesési képessége az életkor előrehaladtával csökken. 40 év feletti terhességek nagy százalékban már veszélyeztetett terhességek lehetnek, aminek az elvetélés is az egyik kockázata.
A magzat elvesztésének jelei
Többnyire erős vérzéssel és alhasi fájdalommal jár. Megijedni azonban nem minden esetben kell, mert sok kismama a terhesség első harmadában vérzik. A fájdalmat görcsök is kísérhetik, a vérzés mellett pedig szürkés-pirosas hüvelyváladék is gyakran tapasztalható.
A elvetélés okai
A terhesség siekrtelenségének oka lehet az anya szervezetében lévő eltérés, például méh- illetve méhnyak rendellenesség. Cukorbetegség esetén a szervezetet nem tud akadály nélkül felkészülni a terhességre, ilyenkor a szakorvosi segítség és szoros kontroll segíthet.
Gyakori vetélési ok a hormonszintek eltéréséből adódik. A megfelelő progeszteron szint szükséges a méh felkészüléséhez a terhesség során. A sárgatestek rendellenessége miatt az alacsony progeszteron szint okozhat vetélést.
A Nőgyógyászati Központ sülész-nőgyógyász szakorvosa, aki egyben diabetológus is, Dr. Turi Zsuzsanna segít a vetélések okainak kivizsgálásában, a terhességhez szükséges egészségi állapot elérésében.
Jelentkezzen be nőgyógyászhoz!