Fogamzásgátlás trombózis után vagy trombofíliával?!
Azon nőknek, amik már átéltek trombózist vagy kiderült, hogy trombofíliával, vagyis trombózisra való hajlammal élnek, nagyon körültekintően kell gondoskodniuk a fogamzásgátlásról. Dr. Murshed Mohamed, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyász főorvosa elmondta a legfontosabb tudnivalókat.
Polip, ciszta, mióma: ennyi idő múlva válhatnak rosszindulatúvá
A méhben, petefészekben lévő jóindulatú elváltozásokat nem szabad félvállról venni. Dr. Józan Gyöngyitől, a Nőgyógyászati Központ sebész-nőgyógyászától megkérdeztük, melyek a leggyakoribb jóindulatú nőgyógyászati daganatok és milyen kezelés szükséges ilyenkor.
Milyen okai lehetnek a terhesség alatti vérzésnek? A szülész-nőgyógyász elmondja
Dr. Murshed Mohamed, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyász főorvosa a vérzések lehetséges okait vette számba, és azokra a kapcsolódó panaszokra is felhívta a figyelmet, amelyek megléte esetén azonnal orvoshoz kell fordulni.
Ezek a méhnyakrák okai és rizikófaktorai
Felnőtt korban is érdemes beoltatni magunkat HPV ellen, mert így óvhatjuk meg magunkat és partnerünket a fertőzésektől.
A méhnyakrákszűrés olyan vizsgálat, amely évente elvégezve jelentősen hozzájárul a daganatos betegség korai felfedezéséhez, ezáltal hatékony kezeléséhez, illetve, ha nincs erre utaló jel, megnyugodhat a páciens. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a daganatos nőgyógyászati kórképek specialistája azért beszélt a méhnyakrák okairól és rizikófaktorairól, mert ezek megléte esetén még fontosabb a rendszeres orvosi szűrővizsgálat.
Klimaxol? Ezek az ételek, vitaminok segíthetnek
Bizonyára mindenki hallott már a hőhullámok, alvászavarok, fokozott verejtékezés és hangulatingadozások jelentkezéséről menopauza alatt. Bár a tünetek hormonális okokra vezethetők vissza, ám elviselhetővé lehet tenni ezt az időszakot. Dr. Margitai Barnabás, a Nőgyógyászati Központ változókori tünetekkel, menopauzával is foglalkozó szakorvosa összefoglalta, hogyan csökkenthetők a kellemetlen panaszok.
Így kezelhető a méhsüllyedés
A pesszárium vagy méhgyűrű nem csak a fogamzásgátlás egyik elterjedt módja, de méh- és hüvelysüllyedés vagy előesés kezelésében is igen hasznos eszköz. De vajon mi a különbség a gyűrű, a kocka vagy a csészealj pesszáriumok közt, melyik mire való? Ezeket a kérdéseket válaszolta meg dr. Józan Gyöngyi, a Nőgyógyászati Központ nőgyógyásza, sebész.
Méhnyakrák tünetei, jelei: ha ezeket tapasztalja, irány az orvos
A méhnyakrák a mellrák után a második legrettegettebb nőgyógyászati ráktípus. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ nőgyógyászati daganatokkal is foglalkozó nőgyógyásza a figyelemfelhívó tüneteket ismerteti, valamint az éves rákszűrés fontosságát hangsúlyozza.
Hüvelyfájdalom: előrehaladott rákot jelez, ha ezt tapasztalja
A hüvelyfájdalom gyakori panasz a nők körében, és okai igen szerteágazóak lehetnek.Jelenthet banális problémát, ám súlyos betegségre is felhívhatja a figyelmet. Hogy mi minden lehet a hátterében, azt dr. Murshed Mohamed főorvos, a Nőgyógyászati Központ nőgyógyásza osztotta meg.
Ebben az esetben érdemes nemi betegség szűrésen részt venni
Nemi betegséget bárki elkapat, aki gumióvszerrel való védekezés nélkül szexuális érintkezésbe kerül a másikkal. Ennek ellenére igen sokan nem gondolnak a védekezésnek erre a formájára, és egyedül a nem kívánt terhesség esélyét csökkentik. Dr. Karászi Viktória, a Nőgyógyászati Központ nemigyógyásza elmondta, milyen esetekben érdemes nemi betegség szűrésen (STD szűrésen) részt venni.
Fesztiválok és nemi betegségek
A nyári hónapokban szinte egymást érik a különböző fesztiválok, nagyszabású koncertek. Sokan ilyenkor jobban elengedik magukat, kiadják magukból az egész évben felgyülemlett stresszt, ráadásul remek alkalom az ismerkedésre is. De nem árt tudni, hogy a gyorsan levetkőzött gátlásoknak megvan az árnyoldala is- az intim nemi fertőzések esélye ilyenkor a legnagyobb. Hogy mikor gyanakodjon rá, azt dr. Karászi Viktóriától, a Nőgyógyászati Központ nemigyógyászától kérdeztük meg.