
5 tévhit a HPV-ről
A HPV - humán papilloma vírus - felelőssé tehető több rosszindulatú daganat kialakulásáért. Éppen ezért fontos, hogy minél alaposabb ismeretünk legyen a kórokozóról, annak természetéről, veszélyeiről. Dr. Murshed Mohamed a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyász főorvosa a leggyakoribb tévhiteket ismertette vele kapcsolatban.

4 tünet menstruáció során, melyet ne hagyjon figyelmen kívül
A menstruáció nem mindenkinél tankönyvszerű, ám ez még nem feltétlenül jelenti azt, hogy valami baj lenne. Azonban vannak olyan tünetek, melyeket nem árt komolyan venni-főleg, ha több ciklus során is jelentkeznek. Hogy melyekre érdemes odafigyelni és hogy azokat min minden okozhatja, azt dr. Józan Gyöngyitől, a Nőgyógyászati Központ sebész-nőgyógyászától kérdeztük meg.

4 dolog, amit tudni kell a korai klimaxról
A klimax olykor érintheti a fiatalabb, akár a 30-as korosztály tagjait is. Dr. Hetényi Gábor, a Nőgyógyászati Központ nőgyógyásza összeszedett pár olyan dolgot, melyekkel nem árt ilyenkor tisztában lenni.

Intim folyás- mikor normális és mikor nem?
Intim folyással minden nő találkozik, és sokan vannak, akik nem tudják, hogy mikor számít kórosnak. Ebben nyújt segítséget dr. Józan Gyöngyi, a Nőgyógyászati Központ nőgyógyász-sebésze.

Erős menstruációs vérzés - mi lehet az oka?
A nők gyakran keresik fel a nőgyógyászati rendelőket erős menstruációs vérzéssel. A probléma nem csak kellemetlen a mindennapokban, hanem igen fájdalmas is lehet, nem beszélve a hatására olykor fellépő vashiányról, vashiányos vérszegénységről. Dr. Józan Gyöngyit, a Nőgyógyászati Központ nőgyógyász sebészét arról kérdeztük, vajon mi minden okozhatja az állapotot és mit lehet ellene tenni.

Menopauza után vérzészavar
Menopauza után sokan úgy gondolják, nem fognak többet találkozni hüvelyi vérzéssel. Azonban vannak olyan koros állapotok, betegségek, melyek során bizony előfordulhatnak kisebb-nagyobb vérzések. Dr. Józan Gyöngyi, a Nőgyógyászati Központ sebész-nőgyógyásza ennek lehetséges okait osztotta meg.

Puffadással és hányingerrel jár a menstruációs fájdalom - mit tegyek?
A menstruáció előtt és alatt jelentkező fájdalom sokaknál kifejezetten erős, és olyan további panaszokkal jár, mint hányinger, hasmenés vagy épp székrekedés, puffadás. A dismenorrhea nevű jelenség kezelési lehetőségeiről dr. Józan Gyöngyi, a Nőgyógyászati Központ nőgyógyásza, sebész beszélt.

Összehasonlító táblázat a COVID-19 oltásról
Gyakran felmerülő kérdés a napokban, melyik COVID-19 elleni oltás adható különféle betegséggel élőknek. Ezért készítettünk egy összehasonlító táblázatot a COVID19 oltásokról. A táblázat a jelenleg rendelkezésünkre álló hivatalos alkalmazási előírásokból származó információkat tartalmazza.
FONTOS! Ezek általános irányelvek, mindenkinél egyedileg az oltó orvosnak kell mérlegelnie és szakmai döntést hoznia az olthatóságról - ide értve, hogy mit jelent az adott illetőnél a "fellángolás", az "egyensúly", a "jelentős eltérés".

Endometriózis - milyen esély van a fogamzásra?
Sokan a gyermekvállalás nehézsége kapcsán szembesülnek a diagnózissal: endometriózis. A meddőséggel küzdő nők tizede szenved ettől a betegségtől, amely sokszor kellemetlen vagy fájdalmas tünetekkel is jár. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza a diagnózis, a kezelés és a teherbe esés lehetőségeiről beszélt.

Hőhullámok, éjszakai izzadás? Hormonpótlás és életmód is segíthet
A menopauzát átélő nők többsége ismeri a hőhullámok kellemetlen érzését és az alvást megnehezítő éjszakai izzadás jelenségét, sőt néhányan közülük még a változókor után is tapasztalhatják a tünetet. Az okokról és a megoldásokról a Nőgyógyászati Központ nőgyógyásza, menopauza szakértő beszélt.