
Betegséget jelezhetnek a fogamzásgátló letétele utáni panaszok
A nők igen nagy százaléka fogamzásgátló tabletták szedésével védekezik a nem kívánt terhesség ellen. Azonban mihelyst abbahagyják a gyógyszer szedését, nem várt tüneteket tapasztalhatnak. Hogy melyek a leggyakoribb panaszok ekkor, és hogy mik állhatnak ezek hátterében, arról dr. Hetényi Gábort, a Nőgyógyászati Központ nőgyógyászát kérdeztük.

5 tévhit a fogamzásgátló tablettákról
A nem kívánt teherbeesés ellen igen sokan nyúlnak fogamzásgátló tablettákhoz, melyek csaknem 100%-os védelmet nyújtanak. Bár már jó ideje forgalomban vannak ezek a készítmények, még így is számos tévhit kering a köztudatban velük kapcsolatban. Dr. Hetényi Gábor, a Nőgyógyászati Központ nőgyógyásza a leggyakoribbakat szedte össze.

A méhnyakrák szűrésénél idejétmúlt önmagában a „P” skála szerinti eredmény
A nők körében rendszeresen végezendő szűrések közül az egyik legfontosabb a méhnyakrák szűrése, ugyanis ha idejében fény derül a legtöbbször még rákmegelőző állapotra, úgy megfelelő kezeléssel a legtöbb esetben teljes gyógyulás vár a betegre. Hogy pontosan mi mindent kell tudni az állapotról, arról dr. Hernádi Balázst, a Nőgyógyászati Központ nőgyógyászát kérdeztük.

Gyógyuljon ki a hüvelygyulladásból
Szinte minden nő találkozik vele élete során, mégis igen kevés szó esik róla. A hüvelygyulladás nem csak kellemetlen, hanem visszatérő is lehet, ezért mielőbbi orvosi kezelést igényel. A témában dr. Lőrincz Ildikó, a Nőgyógyászati Központ nőgyógyásza van a segítségünkre.

Mikor szükséges egy fogamzásgátlóról másikra váltani?
A fogamzásgátló módszerek közül a tabletták igen nagy népszerűségnek örvendenek, ám érdemes tudni, hogy vannak olyan esetek, amikor célszerű más gyógyszerre váltani. Hogy mikor és hogyan, arról dr. Hetényi Gábort, a Nőgyógyászati Központ nőgyógyászát kérdeztük.

Ezeket a vizsgálatokat ne hagyja ki meddőség esetén
Nem csak Magyarországon, de az egész világon egyre több a teherbeesési nehézségekkel küzdő pár, melynek hátterében számtalan ok húzódhat. A sikertelenség okának felderítéséhez és a megfelelő terápia kiválasztásához elengedhetetlen az alapos kivizsgálás. A legszükségesebb meddőségi vizsgálatokról és azok menetéről dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ nőgyógyásza beszélt.

Beágyazódási problémák- ezek lehetnek az okai
A teherbeesés igen bonyolult és összetett folyamat, nem csoda, hogy megannyi probléma állhat az útjában. Ugyanis, amennyiben megtörtént a petesejt megtermékenyülése, még rá vár a beágyazódás, mely különböző állapotok miatt könnyen meghiúsulhat. Dr. Lőrincz Ildikó, a Nőgyógyászati Központ nőgyógyász-endokrinológusa a leggyakoribb ilyen zavarokat sorolta fel.

A 3 leggyakoribb, nem csak szexuális úton terjedő nőgyógyászati fertőzés
A hüvelyi fertőzések egy része a nem csupán szexuális úton történő problémák, melyekben nagy szerepe van a hüvelyflóra kényes egyensúlyi állapotának felborulása. Dr. Hetényi Gábor, a Nőgyógyászati Központ nőgyógyásza elárulta, mely panaszok a legjellemzőbbek a nőgyógyászati rendelőkben, és hogy mit lehet ellenük tenni.

Ezért befolyásolja a gyermekáldást a túlsúly
Egyre több nő –és férfi- küzd manapság meddőséggel, melynek hátterében számtalan tényező állhat. Azonban az tény, hogy a túlsúllyal rendelkezők jóval nehezebben esnek teherbe, mint a normál BMI-vel rendelkező társaik. Hogy mi ennek az oka, arról dr. Lőrincz Ildikóval, a Nőgyógyászati Központ nőgyógyász-endokrinológusával beszélgettünk.

PMS- lehet valamit tenni ellene?
A PMS – azaz a premenstruációs szindróma- számtalan nő életét keseríti meg, hiszen igen kellemetlen tünetekkel jár, nem beszélve az akkor fellépő hangulatingadozásokról. Az állapot pontos kialakulásának oka egyelőre nem ismert, ám az biztos, hogy bizonyos hormonzavarok elősegítik a fellépését és súlyosbítják a panaszokat. Hogy milyen endokrin problémák is okozhatják a PMS-t, arról dr. Lőrincz Ildikó, a Nőgyógyászati Központ nőgyógyász- endokrinológusa beszélt.