Mozgásterápia
A menopauza alatti testmozgás sokkal fontosabb, mint az élet bármely más szakaszában. A sokszor kellemetlen tünetek enyhítését a fizikai aktivitás segítheti. Továbbá segít visszaszerezni a kontrollt a hölgyek saját teste felett. Gyakori, hogy ilyenkor a mozgásra irányuló motiváció lecsökken. A javasolt mozgásforma kialakításához jól jöhet egy mozgásterapeuta segítsége is.
Online Bejelentkezés
Nagy Abonyi András
Mammut 2.- 1024 Budapest, Lövőház utca 1-5. 5.emelet
Erősítő edzés
Az erősítő gyakorlatok célja a csont leépülés illetve csontritkulás lassítása, mely különösen gyakori a változókorban. Jellemzője, hogy az izomtömeg megtartása, növelése érhető el ezzel az edzésformával. Gyakran ezt a súlyemelgetéssel tévesztik össze, mikor nem feltétlen erről kell, hogy szóljon. Tökéletes lehet egy pár kilós súlyzóval végzett gyaloglás is. Heti 2-3 alkalommal javasolt.
Kardio edzés
A kardio edzés az aerob edzések közé sorolható. Általános jellemzői, hogy pulzusszám növelő hatásúak, továbbá erőteljesebb légzésre sarkallják a tüdőt. A kalória leadás jelentős, ezzel segítik a fogyást. A szív- és érrendszeri betegségek megelőzésében is szerepet játszanak.
Formái:
- gyaloglás
- kocogás
- futás
- kerékpározás
- tánc mind
Javasolt intenzitás:
- rövidebb időtartam kezdetben
- 3x10 perc naponta
- hetente 150 perc közepes intenzitás
Jóga, relaxációs gyakorlatok
A menopauzában gyakran panaszolják a hölgyek, hogy sokkal stresszesebbnek érzik magukat. A jóga, valamint a meditáció a légzőgyakorlatokkal csökkentik a feszültséget. Egy tanulmány szerint a 45 év feletti nők szexuális életének javításában is segítséget nyújthat.
Bemelegítés és nyújtás
Kiemelten fontos, hogy a bemelegítést és a nyújtást mozgás előtt és után ne felejtsük el. Emellett nyilván a bemelegítő és nyújtó gyakorlatok önmagukban is végezhetőek. Az izmok feszességét és az ízületek rugalmasságát segít fenntartani, mely igazán fontos változókorban. Napi 2-3 alkalommal javasolt végezni.
Jelentkezzen be!